Wentylacja - oferta

wentylacja

Przez wentylację należy rozumieć proces wymiany powietrza w danym pomieszczeniu. Głównym jej celem jest stworzenie w takim miejscu odpowiedniego klimatu, sprzyjającego dobremu samopoczuciu oraz zdrowiu wszystkich jego użytkowników.

Obecnie profesjonalne systemy wentylacji cieszą się sporą popularnością, dzięki czemu na rynku spotkamy się z bardzo szerokim ich wyborem – dostępna jest między innymi wentylacja naturalna, mechaniczna, wywiewna, nawiewna i wiele innych.

Sam proces wentylacji może być definiowany na różne sposoby; najważniejsze jest po prostu to, aby wybrać taki system który będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania danego użytkownika i zapewnić mu w domu czy biurze wysoki poziom komfortu.

Ekologia oraz oszczędność energii sprawiają, że w szeroko rozumianym budownictwie od bardzo długiego czasu panuje "moda" na coraz szczelniejsze i lepiej izolowane domy. Coś takiego jest oczywiście w pełni zrozumiałe, bowiem zapewniamy sobie w taki sposób wyższą kontrolę nad mikroklimatem w naszym domu i zapobiegamy nadmiernemu uciekaniu ciepła na zewnątrz. Rozwiązania takie mają jednak również i drugą stronę; powodują one, że w środku budynku nadmiernie gromadzą się najróżniejsze zanieczyszczeni oraz para wodna, co nie jest zbyt pozytywne dla naszego zdrowia. Według niektórych badań nadmierna szczelność budynku sprawia, że koncentracja zanieczyszczeń w jego wnętrzu może przekroczyć przyjęte normy nawet o 500%.

Jeszcze innym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest para wodna. Wydziela się ona przy wykonywaniu wielu codziennych czynności, takich jak kąpiel czy pranie. Zawiera jednak dużo dwutlenku węgla, przez co może być dość niebezpieczna dla ludzkiego organizmu. Wszystko to sprawia, że zamontowanie w domu odpowiedniej wentylacji jest zwyczajnie niezbędne do tego, abyśmy mogli cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem, ale również i zdrowiem.

Jak już wspomnieliśmy, wybór w tej kwestii jest obecnie bardzo szeroki – na rynku można znaleźć mnóstwo systemów tego typu. Dobrze jest w takim razie dokładnie określić swoje wymagania, aby móc wśród dostępnych aktualnie możliwości znaleźć coś dla siebie idealnego.

 

Działalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

Zakres usług świadczonych w zakresie wentylacji:
  • wentylacja mechaniczna
  • wentylacja z odzyskiem ciepła
  • wentylacja basenów wykonana z kanałów z pianki
  • wykonawstwo kanałów z płyt z wełny sprasowanej np.Climaver
  • instalacje oddymiania
 
Kontakt:
 

DUMIN.pl 

PrestigeVent Sp.z.o.o.

Os. Centrum E18 

31-934 Kraków

Tel: 12 307-16-16

kontakt@dumin.pl

www.dumin.pl

Inżynier automatyk, specjalista ds. zagadnień elektrycznych związanych z dziedziną klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa