Powracający klient

Firma Innovative świadczy usługi chłodnicze dla tego klienta od ponad dwóch dekad! Nasz najnowszy projekt to rozbudowa, która opiera się na wcześniejszej pracy Innovative, sięgającej 1997 roku.

Pierwotny amoniakalny system chłodniczy był jednym z najwcześniejszych kontraktów, których podjęła się firma Innovative Refrigeration Systems - nasz prezes, Mike McGinnis, był inżynierem tego projektu. Obecny wiceprezes ds. produkcji Keith McGinnis był brygadzistą budowlanym, a obecny brygadzista Keith Coleman był spawaczem przy tym projekcie. (W firmie Innovative uwielbiamy awansować od wewnątrz!).

W 2000 roku pracowaliśmy nad naszą pierwszą rozbudową zakładu. Innovative dobudowała pomieszczenie na lody i dodatkową zamrażarkę; dobudowaliśmy również chłodnie i rozszerzyliśmy dok.

Ostatnio Innovative otrzymał kolejną ekspansję Charlotte w maju 2017 roku z generalnym wykonawcą Whiting Turner Contracting Company i architektem EA Design Concepts, Inc. z The Webber/Smith Group. Projekt wszedł w fazę budowy w grudniu 2017 roku. Ta ostateczna rozbudowa obiektu dodała kolejne 16 000 stóp kwadratowych nowej przestrzeni chłodniczej z pięcioma nowymi parownikami; wymagała również wymiany wszystkich czterech skraplaczy i i przebudowy wszystkich sprężarek śrubowych.

Wiele modernizacji w ramach tego projektu koncentrowało się na efektywności energetycznej. Zmodernizowaliśmy istniejące VFD (i dodaliśmy kilka nowych), aby zapewnić, że silniki pracują tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Nasz zespół zmodernizował również oczyszczacz powietrza do oczyszczacza powietrza i wody, tak aby system mógł usuwać wodę z amoniaku, co jeszcze bardziej poprawiło wydajność systemu klienta.

Obecnie, po zakończeniu najnowszego projektu rozbudowy, Innovative może monitorować prawie wszystko w obiekcie dzięki nowo zainstalowanemu sterownikowi PLC. Wymieniliśmy układy sterowania sprężarek, dodając monitorowanie śladu cieplnego i inne funkcje, aby zapewnić większą niezawodność, możliwość serwisowania i nadzór. W ostatecznym rozrachunku oznacza to mniejsze koszty utrzymania dla klienta!

Nad tym ostatnim projektem w Charlotte pracowało 80 pracowników Innovative, w tym 39 pracowników terenowych, 20 pracowników warsztatu oraz kilku innych inżynierów i programistów. Świetna robota dla wszystkich zaangażowanych w kolejny udany projekt!

Nasz oryginalny system amoniakalny dobrze służył klientowi przez około 20 lat. Dzięki ostatniej rozbudowie, aktualizacji i naprawom, Charlotte będzie w świetnej kondycji przez kolejne 20 lat! Czekamy również na zespół, który pracował nad tą rozbudową, aby w ciągu następnych 10 lat przejąć większe role w Innovative i zastąpić starych wyjadaczy. Przyszłość dla Innovative rysuje się w jasnych barwach!

Projektant instalacji wentylacji i klimatyzacji, koordynator projektów branżowych