Rekuperacja – oferta

rekuperacjaPoprawne działanie wentylacji grawitacyjnej może zostać zaburzone w nowych budynkach oraz obiektach po termomodernizacji. Samo stosowanie nawiewników nie jest także zgodne z ogólną ideą oszczędzania energii. Rozwiązaniem może być tutaj rekuperacja.

Jest to system mechanicznej wentylacji, dzięki której możliwe jest wymienianie powietrza w sposób ciągły. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo skuteczne, ale również i oszczędne, bowiem za jego pomocą można równocześnie odzyskiwać ciepło z powietrza, które jest wyciągane z budynku. Powietrze oddaje swoją temperaturę do specjalnego wymiennika.

Odpowiednia wentylacja w domu jest kwestią, o której musi pamiętać absolutnie każdy z nas. Jakiekolwiek zaniedbania z tym związane prowadzą do znacznego spadku komfortu w danym pomieszczeniu i mogą wyraźnie zwiększać ryzyko pojawiania się najróżniejszych problemów zdrowotnych. Już w pierwszym momencie w oczy rzuca się to, że w pomieszczeniu ze złą wentylacją na ścianach pojawiają się grzyby i pleśń. Parują również szyby, a wyraźnemu uszkodzeniu ulegają niektóre meble, przede wszystkim te wykonane z drewna.

Zła wentylacja ma również wiele innych, bardziej dalekosiężnych skutków które nie są widoczne gołym okiem. Przykładem tego jest znacznie gorsze samopoczucie u wszystkich osób korzystających z danego pomieszczenia – takie warunki bardzo źle mogą wpływać na nasze zdrowie. Warto pamiętać, że niekiedy prowadzi to nawet do śmierci; dzieje się tak w przypadku, gdy nieodpowiednia wentylacja powoduje nadmierne gromadzenie się gazu w pomieszczeniu.

 

rekuperacjaDziałalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

 
Kontakt:
 

DUMIN.pl 

PrestigeVent Sp.z.o.o.

Os. Centrum E18 

31-934 Kraków

Tel: 12 307-16-16

kontakt@dumin.pl

www.dumin.pl

Inżynier automatyk, specjalista ds. zagadnień elektrycznych związanych z dziedziną klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa