Projekt 3 zdań

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością kontynuowania naszej pracy z tym klientem! Firma ta, zlokalizowana w Kansas, specjalizuje się w magazynowaniu i przeładunku produktów rolnych - przechowuje produkty dla Tyson, Cargill, Interra International i wielu innych. Niedawno zakończyliśmy fazę 3 dla ich amoniakalnego obiektu chłodniczego. Nasz zespół ciężko pracował, aby zaprojektować, wyprodukować i zainstalować trzy unikalne fazy, aby spełnić różnorodne potrzeby tego klienta w zakresie chłodnictwa.

Firma Innovative rozpoczęła współpracę z tym klientem jeszcze w 2016 roku. Projekt został podzielony na cztery fazy, przy czym każda faza projektu została zaprojektowana dla określonego typu możliwości chłodniczych.

Faza 1 ma środki do powolnego zamrażania 480 000 funtów produktu w ciągu 72 godzin i szokowego zamrażania 96 000 funtów produktu w ciągu 24 godzin; rozbudowa fazy 2 może powolnie zamrażać dodatkowe 480 000 funtów produktu w ciągu 72 godzin, w sumie 960 000 funtów. Fazy 1 i 2 zostały ukończone i działają odpowiednio od maja 2017 r. i marca 2018 r.

Faza 3 została nam przyznana w grudniu 2017 roku z architektem GMA i generalnym wykonawcą ARCO National Construction. Po wygraniu projektu, byliśmy na zewnątrz w ciągu dwóch tygodni uruchamiając glikol pod podłogą. To było mniej niż sześć miesięcy od czasu ukończenia Fazy 1!

Fazy 3 i 4, znane lokalnie jako ColdPoint West, mają własne pomieszczenie mechaniczne, oddzielone od faz 1 i 2. Różne sekcje obiektu mają własne sterowniki PLC i własne interaktywne ekrany z możliwością zdalnego dostępu. Dzięki zaawansowanemu sterowaniu, klient może widzieć i monitorować wszystko zdalnie.

Dla fazy 3 wyprodukowaliśmy w Innovative niestandardowy, najnowocześniejszy skid do uzdatniania wody. Było to dla nas pierwsze tego typu wyzwanie i bardzo ekscytujące! Posiada on dwa parowniki wody, które gotują wodę z przedmuchu. System ten, w połączeniu z opatentowanym rozwiązaniem do uzdatniania wody, pozwala klientowi osiągnąć prawdziwy zerowy przedmuch i zaoszczędzić tysiące na rachunkach za wodę.

Firma Innovative zaprojektowała i zbudowała sześć konwertowalnych mini-central, wyposażonych w stacje z dwoma zaworami, które są podłączone zarówno do zbiorników niskotemperaturowych, jak i średniotemperaturowych. Taka konfiguracja daje klientowi możliwość zmiany z chłodziarki na zamrażarkę poprzez proste przestawienie kilku zaworów w każdym penthausie. Różnorodność opcji chłodzenia umożliwia klientowi przechowywanie szerokiej gamy produktów, w zależności od tego, którzy klienci mogą je wynajmować w danym momencie.

Nasz zespół budowlany przełamał ekstremalne letnie temperatury panujące w Kansas, aby szybko i sprawnie ukończyć trzecią fazę projektu. Dzięki ciężkiej pracy wszystkich osób, udało nam się doprowadzić obiekt do odpowiedniej temperatury na dzień przed upływem terminu. Świetna robota dla wszystkich zaangażowanych!

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie fazy 4 już wkrótce!

Inżynier ds. wentylacji i klimatyzacji