Oblodzony magazyn

Innovative był dumny z osiągnięcia ekstremalnie niskich, -20℉ temperatur w magazynie żywicy naszego klienta. To zadanie jest doskonałym przykładem naszej precyzji i niezawodności: obiekt o powierzchni prawie 100.000 ft² jest krytycznie kontrolowany pod względem temperatury i nie zmienia się ona o więcej niż 1℉.

W obiekcie przechowywana jest żywica, używana przez Boeinga do produkcji super lekkich samolotów wojskowych i komercyjnych. Żywica nie może być przechowywana powyżej -10℉.

Otrzymaliśmy ten projekt jesienią 2016 roku wraz z Grey Construction i ATI Architects and Engineers.

Klient zażądał, abyśmy użyli sprężarek Mycom, które z przyjemnością włączyliśmy do naszej koperty projektowej. Korzystając z wyposażenia separatora oleju firmy Bitzer, zaprojektowaliśmy system, który idealnie pasował do potrzeb klienta.

Ze względu na rygorystyczne specyfikacje dotyczące przechowywania żywicy, system wymagał wbudowanej 100% redundancji. W firmie Innovative uwielbiamy wyzwania i postrzegamy je jako doskonałą okazję do sprawdzenia i poszerzenia naszych umiejętności. Nasz zespół inżynierów całkowicie znokautował ten projekt, tworząc całkowicie nowy system pakietowy, specyficzny dla tego kontraktu. Zaprojektowali go od podstaw!

Zespół produkcyjny wziął ten złożony projekt i prefabrykował pakiet na płozach, który był kompletny i gotowy do podłączenia do rurociągów zakładu. Nasz zespół produkcyjny wykonał świetną robotę stosując naszą metodę prefabrykacji, co skróciło czas budowy na miejscu o 50 procent. Brawa dla wszystkich zaangażowanych za przejście na wyższy poziom!

Magazyn żywicy znajduje się w stanie Waszyngton. Intensywne wymagania dotyczące pozwoleń stwarzały wiele możliwości dla Innovative, aby zaprezentować naszą wiedzę i pomóc klientowi oraz Grey Construction uzyskać pozwolenia wymagane do rozpoczęcia budowy bez żadnych problemów.

Budowa rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Nasz zespół ciężko pracował, aby obiekt był gotowy na czerwiec 2017 roku; jednak zanim produkt mógł być przechowywany, obiekt musiał być testowany przez miesiąc, aby udowodnić, że jest w stanie utrzymać temperaturę.

Korzystając ze standardowego sterownika PLC załadowanego grafiką HMI i w pełni zintegrowanym systemem alarmowym, zamrażarki są utrzymywane w temperaturze -20℉. Aby obiekt o powierzchni 100.000 stóp kwadratowych mógł być krytycznie kontrolowany pod względem temperatury, dodaliśmy dodatkowe czujniki temperatury, dodatkową kalibrację czujników i dodatkowy monitoring.

Obiekt przeszedł okres próbny z powodzeniem, nigdy nie wahając się więcej niż 1℉ w górę lub w dół. Obiekt skutecznie przechowuje żywicę już od ponad roku! Firma podpisała z nami wieloletnią umowę serwisową, którą nasz zespół obsługuje już od trzech miesięcy. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z wszystkimi zaangażowanymi w projekt i byliśmy dumni, że mogliśmy dostarczyć klientowi ten wyjątkowy magazyn!

Inżynier automatyk, specjalista ds. zagadnień elektrycznych związanych z dziedziną klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa