Going Custom

Potrzebujesz wydajnego urządzenia chłodniczego w mniejszym rozmiarze? Nie ma problemu! Nasz najnowszy pakiet Master Series może być idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Ta specjalistyczna jednostka została zaprojektowana jako niskoobciążony, bezpośrednio rozszerzający się rooftop mechaniczny dom dla dużych systemów przemysłowych.

Projekt, który został nam pierwotnie przyznany w sierpniu 2017 roku obok ARCO i GMA, był rozbudową budynku dla klienta w Rice w stanie Minnesota. Rozbudowa dodała nową zamrażarkę, przestrzenie chłodnicze, pomieszczenie o temperaturze 28 stopni, pomieszczenie o temperaturze 34 stopni i dok.

Klient szukał energooszczędnej jednostki montowanej na dachu, o niskim poborze mocy. Nasze urządzenie serii Master idealnie pasowało do jego potrzeb! Zdecydowano się na zasilanie urządzenia czynnikiem R507.

Urządzenie niskiego ładowania ma około 11,5 stopy szerokości i 38 stóp długości. Zmieszczenie tak dużej wydajności chłodniczej na tak małej jednostce rooftopowej było ciekawym wyzwaniem; nasz zespół inżynierów wykonał fenomenalną pracę, opracowując jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie zapewniające tak dużą wydajność przy niskich parametrach ładowania. Projekt klienta był modelowany w 3D kilka razy, aby dać naszemu zespołowi różne możliwości zaprojektowania najlepszej jednostki dla tego konkretnego projektu. Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić klientowi maksymalne chłodzenie przy niewielkich rozmiarach, a jednocześnie zapewnić możliwość serwisowania urządzenia.

Po sfinalizowaniu projektu, nasz zespół produkcyjny szybko złożył całość, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki poziom dostosowania do potrzeb klienta, który dotyczył tego konkretnego urządzenia. Wykonali oni wspaniałą pracę, tworząc kolejny wysokiej jakości projekt, który mamy nadzieję standaryzować i sprzedawać w przyszłości.

W terenie, nasz zespół użył dużego dźwigu do zainstalowania urządzenia klienta o wadze 65 000 funtów. Ostatecznie, nasz zespół był w stanie bezpiecznie ukończyć projekt przed czasem! Byliśmy w temperaturze na trzy dni przed terminem - uruchomiliśmy system 7 sierpnia 2018 r. i osiągnęliśmy temperaturę docelową do 30 sierpnia.

"Moją ulubioną częścią w projekcie były wyzwania inżynieryjne, które były wymagane do pomyślnego zbudowania i zaprojektowania tej jednostki" - powiedział nasz kierownik projektu. "Czułem, że to naprawdę popchnęło nasz zespół i pomogło przenieść Innovative na następny poziom dzięki niektórym rozwiązaniom inżynieryjnym, które byliśmy w stanie zaprojektować w pakiecie".

Gotowe urządzenie posiada dwa skraplacze, trzy sprężarki śrubowe Bitzer, nasze sterowniki PLC oraz centrum sterowania silnikiem z najnowocześniejszym interfejsem człowiek-maszyna. W tym pakiecie znajduje się 11 parowników, z których wszystkie mają bezpośrednie rozprężanie.

Urządzenie posiada dwie grupy ssące, które mogą pracować. Pierwsza z nich może pracować jako średniotemperaturowa grupa ssąca - obejmuje to wszystkie pomieszczenia o temperaturze 20 stopni i cieplejsze. Istnieje również niskotemperaturowa grupa ssąca, która pracuje w temperaturze -20F.

Pakiet, który został zaprojektowany z myślą o efektywności energetycznej, opiera się całkowicie na skraplaczach chłodzonych powietrzem i chłodzeniu adiabatycznym. Dzięki temu system ma znacznie obniżone koszty wody. To tylko jeszcze jeden powód, aby pokochać ten projekt!

Inżynier automatyk, specjalista ds. zagadnień elektrycznych związanych z dziedziną klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa